Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duze napiecie w skuterze longjia alien 50
Dzien dobry potrzebuje pomocy mam akumulator z wyswietlaczem LCD po uruchomieniu silnika w akumulatorze napiecie ladowania wzrasta mi gdzies do 17 volt i zaczyna mi mrugac wyswietlacz i piszczy alarm jak by cos nie bylo w porzadku z elektronika ogolnie zajmowalem sie machanika a w elektronice jestem zielony prosilbym o podpowiedzenie mi od czego zaczac?
Odpowiedz
To trzeba do ręki złapać miernik, i sprawdzić czy to coś na aku nie oszukuje. Jeżeli miernik wykaże tyle samo, warto sprawdzić regulator napięcia, myślę że będzie do wymiany.
Odpowiedz
Gdybym miał miernik to bym se sprawdził regulator watpie zeby byl do wymiany bo tak to by mi zarowki popalilo raz tak mialem ze regulator popalil mi zarowki a teraz nie pali zarowek
Odpowiedz
To że teraz nie pali żarówek, to nie znaczy że jest dobrze. Bez sprawdzania miernikiem nic nie można określić. Alarmy do samochodu, motocykla, skutera maja dość wysoką tolerancje napięcia zasilania. Do 18-19volt powinno wytrzymać. Potem widać dym. Żarówki, w zależności od marki też potrafią wytrzymać sporo. Pala się przy 20 Voltach. Nie stety. Bez miernika nic z tego nie będzie.
Odpowiedz
Moglby ktos wyjasnic i wytlumaczyc jak zmierzyc miernikiem napiecie w skuterze chodzi o to jak sprawdzic co mi np.zabiera prad lub czy cos sie spalilo mam miernik UNI-T UT33D.Zgory dziekuje za pomoc
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości